צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

מתלבטים בין לימודי תעודה לתואר אקדמי? הכול על הכשרות מקצועיות

לימודי תעודהנמצאים בצומת דרכים מקצועית? מתלבטים בין לימודי תעודה לבין לימודים לתואר אקדמי? מביראד לימודי תעודה מתקדמים מציינים שמדובר בשני נתיבי לימוד שונים שלעתים אף מצטלבים. יחד עם זאת, בין שני הנתיבים הללו יש כמה הבדלים מהותיים שעשויים להשפיע לא מעט על ההחלטה לאיזה כיוון לפנות ומה הכי מתאים בנקודת הזמן הספציפית. 

אחד מההבדלים המשמעותיים בין שני האפיקים נעוץ בהיותם של לימודי התואר כוללניים מאוד ומתאפיינים בשדה למידה רחב, בעוד שלימודי התעודה הנם ממוקדי מטרה בתחום התמחות מוגדר ולפיכך עשויים להתאים לאלו המעוניינים בקורס פרקטי עם ידע מעשי ומקצוע ביד. 

מאחר ולימודי התעודה מכוונים לעיסוק במקצוע ספציפי ועוסקים פחות בתיאוריה, משך הלימודים יהיה בדרך כלל קצר יותר ועשוי לנוע משבועות ספורים ועד שנה וחצי, אם כי ישנן הכשרות מקצועיות שמתפרשות על פני כמה שנים ורמת ההשקעה בהן אינה פחותה מזו הנדרשת מתואר אקדמי.

גובה שכר הלימוד ותנאי הקבלה

פקטור חשוב אחר שעשוי להשפיע על ההחלטה בנוגע לאפיק הלימודים שנבחר הוא שכר הלימוד. גובה שכר הלימוד מהווה נגזרת של מגוון פרמטרים בהם סוג מוסד הלימודים שמציע את הקורס, אורך תכנית הלימודים וסוג התעודה המוענקת בתום הקורס. באופן כללי, עלות הלימודים לתואר אקדמי גבוהה יותר בהשוואה ללימודי תעודה, ומאידך, שכר הלימוד במכללות גבוה יותר מזה של אוניברסיטאות. 

היבט נוסף שיכול להכריע את הכף נוגע לתנאי הקבלה. תנאי הסף ללימודי תעודה הנם על פי רוב קשוחים פחות ומותנים בתעודת בגרות, שליחת קורות חיים, ראיון אישי וכיוצא בזה. עם זאת, חשוב להדגיש שישנם לא מעט קורסים מקצועיים שהקבלה אליהם מותנית בתואר אקדמי, רקע, כישורים אישיים, ותק ואו ניסיון מקצועי מוכח בתחום, דוגמת קורסים בתחומי פיננסים ושוק ההון, ניהול, גישור ויישוב סכסוכים. 

קהלי היעד ללימודי תעודה 

ככלל, לימודים לתואר אקדמי יתאימו בעיקר לצעירים המצויים בתחילת דרכם המקצועית ונכונים להשקיע זמן וכסף במסלולים ממושכים הנפרשים על פני שלוש עד ארבע שנים ולעתים אף יותר, שחלקם דורשים גם תקופת התמחות (כגון לימודי רפואה, אדריכלות, הנדסה ועוד). 

לימודי תעודה הנם אידאליים לאלו המחפשים קורסים המתמקדים בהקניית מיומנויות פרקטיות, אם באמצעות סימולציות במהלך השיעורים, התנסות מעשית, פרקטיקום או סדנאות, כשבסיומם יוצאים המשתתפים "עם מקצוע ביד" ויכולים להשתלב בשוק העבודה באופן מידי. 

עם זאת, לימודי תעודה מספקים מענה גם לאקדמאים המעוניינים בצמיחה מקצועית והתפתחות אישית, או לחלופין כאלו המבקשים לעבור הסבה מקצועית, כמו גם לבעלי קריירה ושועלים ותיקים המבקשים בהעשרת ארגז הכלים שברשותם לצורכי קידום.

קורסים בתחום משאבי אנוש

בשנים האחרונות ניתן למנות כמה תחומים שבהם ניכרת עליה מתמדת בביקוש ללימודי תעודה, כגון גישור, הנחייה וייעוץ, שיווק ופרסום, דיגיטל ומשאבי אנוש. בתחום משאבי אנוש ישנו היצע נרחב של קורסים שונים בהם ניהול משאבי אנוש, איתור, גיוס ומיון משאבי אנוש, עולם משפט העבודה ועוד. 

לימודי ניהול משאבי אנוש מיועדים לאלו העוסקים בחברות כוח אדם ובארגונים שונים בגיוס, הדרכה, ניהול ורווחה לעובדים, ומעוניינים בהתפתחות מקצועית ועדכנית עם הסמכה מוכרת. הקורס מותאם גם לכול מי שמעוניין בהסבה מקצועית לתחום זה. אורכה של התכנית הוא 200 שעות לימוד אקדמיות, 30 שעות מתוכן מוקדשות לפרויקט גמר. הלימודים מועברים במתכונת של הרצאות, דיונים, סדנאות, תרגילים, ניתוח אירועים, מבחן בדיני עבודה והגשת פרויקט גמר. 

בעניין זה, יצוין כי התכנית שמציעה ביראד ללימודי ניהול משאבי אנוש היא הראשונה שהוכרזה כמוכרת לצורכי הסמכה מטעם העמותה הישראלית לניהול, פיתוח וחקר משאבי אנוש, ובוגרי התכנית זוכים להכרה כמומחים בכירים במשאבי אנוש.