צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

ממנחה קבוצות למנהיג אמתי: הכול על קורס הנחיית קבוצות

קורס הנחיית קבוצות מנהלים? יועצים ארגוניים? קואצ'רים (מאמנים)? אנשי חינוך והוראה? מטפלים מדיסציפלינות שונות? מעוניינים ברכישת ידע ומיומנויות להעשרת ארגז הכלים המקצועי שברשותכם? זה הזמן להצטרף לקורס הנחיית קבוצות מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים. לא פעם עולה השאלה מה הופך מנחה קבוצות למנהיג אמתי, כזה שניחן ביכולת הובלה והשפעה ומצליח לסחוף אחריו רבים אחרים? 

 

מנחה קבוצות מקצוען מקרין עוצמה, כריזמטיות, אמינות וסמכותיות, ונדרש לחשיבה אינטגרטיבית, שכלתנות, גמישות מחשבתית ומיקוד מטרה, כמו גם להיכרות מעמיקה עם תהליכים המתרחשים בקבוצה, על מנת להפכה לקבוצה משמעותית ולקדם תהליכים הלכה למעשה. מעבר לכך, מנחה קבוצות איכותי מטיב לחוש את הנוכחים בחדר, את הדינמיקה הקבוצתית והאווירה הכללית כבר ברגע הראשון ועוד בטרם נאמרה המילה הראשונה ולהתאים את סגנון ההנחיה לקהל היעד ותיבת התהודה של המרחב.

 

עמידה מול קהל ויצירת דינמיקה קבוצתית משמעותית

בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בשיעור הנרשמים לקורס הנחיית קבוצות מאחר ורבים מאנשי מקצוע נדרשים לבצע הנחיות או הדרכות במסגרת עבודתם. חלק מאנשי מקצוע מטיבים לעמוד מול קהל, לבנות סדנאות ומערכי לימוד, ליצור דינמיקה קבוצתית משמעותית, תוך כדי נטרול התנגדויות, ולהוביל את המשתתפים אל היעד שהוגדר מראש. במקביל, יהיו כאלו שיתקשו לעמוד מול קהל ולהנחות, והסיטואציה עשויה לעתים אף לעורר בהם חששות וחרדות. 

 

קורס הנחיית קבוצות איכותי יעניק לאותם אנשי מקצוע את הידע, המיומנויות והכלים החיוניים להתמקצעות בתחום במגוון סגנונות וליישום התיאוריות באופן מעשי.

בקטגוריה זו של הנחיית קבוצות ניתן למנות היצע נרחב של קורסים שונים במגוון לא מבוטל של מסלולי לימוד. חלקם מקנים כלים התנהגותיים המותאמים לסביבה גלובלית, בעוד אחרים מתאפיינים בתוכן ספציפי מכוון מטרה ומאפשרים למשתתפים להתמקד ולהתמחות בתת תחום מסוים דוגמת הנחיית הורים, סדנאות לפיתוח והעצמה אישית, הנחייה טיפולית וכן הלאה.

 

קורס הנחיית קבוצות, מצוינות אישית ופיתוח מנהיגות

אחת האפשרויות המומלצות ללימודים בתחום היא קורס הנחיית קבוצות, מצוינות אישית ופיתוח מנהיגות מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים. הקורס מיועד לבעלי השכלה אקדמית המבקשים להנחות קבוצות באופן אפקטיבי יותר, וכן למנהלים ולאלו המחזיקים בתפקידים מנהיגותיים, המבקשים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלים התנהגותיים קלאסיים וחדישים המותאמים ליישום בסביבה גלובלית, דינמית, מורכבת וכאוטית האופיינית למאה 21. 

 

הקורס מתאים גם לכול אנשי המקצוע שעוסקים באינטראקציה קבוצתית ומעוניינים לרכוש את מיומנויות ההנחיה והובלת קבוצות כדי לעשות בהן שימוש במסגרת עבודתם, דוגמת מרצים, אנשי חינוך ויועצים, מטפלים וכיוצא בזה. קורס הנחיית קבוצות הוא בהיקף של 325 שעות אקדמיות, כש- 70 שעות מתוכן מוקדשות לפרויקט ובסיומות נדרשת הגשת פרויקט גמר. הקבלה אל הקורס מותנית בהגשת קורות חיים, ריאיון טלפוני וכן בהשתתפות בסדנת מיון.

 

העצמה אישית וארגונית

קורס הנחיית קבוצות מכוון לפיתוח והעצמת ההשפעה הבונה של המשתתפים על מערכות חברתיות (העצמה עצמית, מערכת חברתית זוגית וקבוצתית), תוך התמקדות על הובלת קבוצות שמתאפיינות בקשר אינטנסיבי בין החברים. התכנית מיושמת באמצעות חשיפה לתיאוריות קלאסיות, תכנים מקוריים ועדכניים, כמו גם תרגולים לחיזוק תפקודים במישור החשיבתי, ההתנהגותי, הרגשי והרוחני. ההעצמה האישית והארגונית באה לביטוי בשיפור המיומנויות החברתיות החשובות, הגברת חופש הבחירה באלטרנטיבות לפעולה בסביבה מורכבת וכישורי ההשפעה על מערכות אנושיות בעזרת שיפור לפתח אימון בקרב הסובבים. 

 

נושאי הלימוד בקורס עוסקים, בין השאר, בתיאוריה הכללית של מערכות, מודלים של הבדלים בין אישיים, מודלים של התפתחות תודעתית בהיבט הפסיכו-סוציולוגי, שינויים בתפיסת האדם והמציאות בתחילת המאה ה-21, טיפול במצבי קונפליקט, לחץ ומשבר, תורת המורכבות, סוגיות יסוד בתחום הדינמיקה הקבוצתית ועוד. לבוגרי קורס הנחיית קבוצות שעמדו בכול דרישות התכנית מוענקת תעודה מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים.