צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

קורס אנליסטים והערכת שווי חברות

קורס אנליסטים יש לכם היכרות טובה עם פיננסיים ושוק ההון? בעלי רקע בתחומי מנהל עסקים, ראיית חשבון, כלכלה, מימון או ייעוץ השקעות? זה הזמן להצטרף לקורס אנליסטים והערכת שווי חברות מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים. ניתוח היכולות הכלכליות והערכת שוויין של חברות מוגדר כאחד מהמדדים המכריעים, ולפיו מתקבלות החלטות מושכלות בנוגע לאופן השקעת הכספים להפחתת ההסתברות להפסדים בעקבות השקעה שלא נבחנה כראוי.

האנליזה נכונה ומדויקת מתייחסת לחוזקות החברה ולנקודות התורפה שלה בהשוואה אל החברות המתחרות בזירה העסקית. תפקידו של האנליסט נחשב לאחד מהתפקידים החשובים והמשמעותיים ביותר בשוק ההון, מאחר והוא מהווה כמעין יד מכוונת ומספק תחזית אובייקטיבית בכול הנוגע לפעילותן של חברות. ככלל, קורס אנליסטים והערכת שווי חברות עוסק בניתוח הדוחות הכספיים של החברה בתחומים שונים ובכול מה שקשור לרכישות ומיזוגים בין חברות.

 

כלי עבודה מעשיים היישר מעולמות הכלכלה החשבונאות והפיננסים

קורס אנליסטים והערכת שווי חברות נועד להעניק למשתתפים כלי עבודה מעשיים בתחומי הכלכלה החשבונאות והפיננסים, כמו לדוגמה ניתוח והערכת שוויים של עסקים, תוך בחינת יכולתם לפרוע התחייבויות (דירוג אשראי) כתלות במגוון גורמים שונים, החל מתלות בבעלי החברה והנהלתה, דרך מבנה הענף, מאפייני השחקנים הפועלים בו והיקף הביקוש למוצרים, וכלה בגורמים פוליטיים וכלכליים.

כל אלו מסייעים בקבלת החלטות העוסקות בכדאיות ההשקעה, במכירה או רכישה של חברה כזו אחרת. קורס אנליסטים והערכת שווי חברות מיועד לכול מי שיש לו רקע חשבונאי וכלכלי בתחום המעוניין להתמקצע כאנליסט, וכן לכלכלנים, ליועצי השקעות בבנקים, לעורכי דין בתחום המסחרי, לסמנכ"לי כספים ולמנהלי חברות שמטרתם להרחיב את הידע המקצועי שלהם ולרכוש כלים נוספים להערכת מצבו הפיננסי והעסקי של בית העסק. הקורס מותאם גם לאלו המעוניינים ברכישת מיומנויות לניהול עצמי של השקעות.

 

נושאי הקורס ומתכונת הלימוד

קורס אנליסטים הוא בהיקף של 120 שעות לימוד אקדמיות, כש- 20 שעות מתוכן מוקדשות לפרקטיקום פרויקט גמר. הלימודים מתקיימים במתכונת של מפגשים פרונטליים וכוללים

25 מפגשים חד שבועיים. עם סיום הקורס נדרשת הגשה של הערכת שווי חברה בהתאם לשלבים שנלמדו בתכנית. כתיבת ההערכה היא בליווי של מנהל התכנית.

הקבלה אל הקורס מותנית בתואר אקדמי בחשבונאות או בכלכלה, לאלו המחזיקים באמתחתם ניסיון מוכח של 10 שנים או יותר בתחום הפיננסי העסקי, וכן לבעלי ידע מוכח בחשבונאות, כלכלה או מימון מלימודים בקורסים להנפקת רישיון מטעם הרשות לניירות ערך. נושאי הלימוד עוסקים, בין השאר, בהכרת הדוחות הכספיים בפרספקטיבה כלכלית, מושגי יסוד בחשבונאות ניהולית (תמחיר), ניתוח דוחות כספיים, תוך כדי חישוב יחסים פיננסיים, ניתוח מאפיינים כלכליים וסביבתו העסקית של העסק.

 

תכניות לימוד נוספות בתחום פיננסים ושוק ההון

הלימודים מתמקדים גם בדוח תזרים המזומנים כאמצעי לניבוי קשיים פיננסיים, הערכות שווי של עסקים פרטיים וציבוריים בגישות שונות, השקעות ערך על פי שיטת וורן באפט, דירוג סיכוני אשראי וכן הלאה. למסיימי קורס אנליסטים שעומדים בכל הדרישות (נוכחות בשיעור של 80% לפחות במפגשים והגשת פרויקט גמר), תוענק תעודה מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים.

 

לבוגרי קורס אנליסטים המתעניינים ואו עוסקים בתחום הפיננסים ושוק ההון, מציעים בביראד מגוון קורסים תכניות לימוד נוספות, כגון קורס להבנת דוחות כספיים (קורס מקוון) ותכנית להכשרת מנהלי כספים CFO. הקורס להבנת דוחות כספיים מיועד לבעלי עסקים או לאלו המתעתדים לפתוח עסק, ומטרתו להקנות יסודות לקריאת דוחות כספיים והבנתם. התכנית להכשרת מנהלי כספיםCFO  מיועדת למנהלי כספים, לרואי חשבון ולבעלי תפקידים דומים, ומכוונת להקניית ארגז כלים מקצועי לתפקוד שוטף בתחומי הכספים, אם בתוך הארגון ואם מחוצה לו.