צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

לימודי תעודה: הזדמנות שלכם לאחוז במקצוע חדש בתוך חודשים ספורים

לימודי תעודהמחפשים קורסים פרקטיים ומעשיים, כאלו המאפשרים לכם לאחוז במקצוע חדש בתוך חודשים ספורים? בין אם הנכם אקדמאים שחפצים בהסבת מקצוע או בעלי תפקידים ששואפים לקידום מקצועי על ידי רכישת מיומנויות חדשות, משוחררי צבא טריים הנמצאים בצומת דרכים או פנסיונרים המעוניינים בהרחבת האופקים, מוטב שתשקלו לפנות ללימודי תעודה.

אחת ההתלבטויות הגדולות ביותר בקרב צעירים רבים היא האם לפנות ללימודים אקדמיים או ללימודי תעודה. ניתן למנות כמה הבדלים מהותיים שיכולים להשפיע על ההחלטה מה הכי מתאים ולאיזה מבין שני הכיוונים הללו כדאי לפנות בנקודה

ספציפית על ציר הזמן. ההבדל המשמעותי ביותר בין שני המסלולים האלו הוא שלימודי התואר הנם כוללניים מאוד וכוללים בתוכם לימודי תיאוריה וקורסי יסוד המהווים תשתית לקורסים המתקדמים.

התאמה אופטימלית לכול מי שמחפש קורס מעשי עם ידע פרקטי ומקצוע ביד

כנגזרת מכך, הלימודים לתואר הראשון מתפרשים על פני 3 עד 4 שנים ועלותם גבוהה בהתאמה. לימודי תעודה, לעומת זאת, הנם מכווני מטרה, ומעניקים ללומדים כלים פרקטיים בתחום התמחות מוגדר, וניתן להתחיל ולהשתמש בהם מיד בתום הקורס. היות ולימודי התעודה עוסקים יותר בפרקטיקה ופחות בתיאוריה, זמן ההכשרה קצר משמעותית ונע בין שבועות ספורים לשנה וחצי.

בהקשר זה, חשוב להבהיר שקיימות לא מעט הכשרות מקצועיות שמתמשכות מספר שנים ודורשות השקעה שאינה פחותה מזו של תואר אקדמי. במידה ומכניסים אל המשוואה את אורך התכנית, עלות הלימודים, תכני הלימוד ממוקדי המטרה וסוג התעודה המוענקת בסיום הקורס, יוצא שלימודי תעודה מותאמים אופטימלית לכול מי שמחפש קורס מעשי עם ידע פרקטי ומקצוע ביד.

קהלי היעד ותנאי הקבלה ללימודי תעודה

פקטור חשוב נוסף שיכול להכריע את הכף בנוגע למסלול הלימודים שנבחר הוא תנאי הקבלה. על פי רוב, תנאי הקבלה ללימודי תעודה הנם קשוחים פחות, ועשויים להיות מותנים בתעודת בגרות, ראיון אישי, ניסיון מעשי בתחום וכן הלאה. עם זאת, ראוי לציין שישנם קורסים מקצועיים רבים בתחומי הניהול, הגישור, הייעוץ הארגוני, הפיננסים ושוק ההון ועוד, שתנאי הסף שלהם מותנים בתואר אקדמי, כישורים אישיים, רקע מקצועי ואו ניסיון מוכח בתחום.

באופן כללי, הלימודים לתואר אקדמי יכולים להתאים לצעירים שאך זה סיימו לימודי תיכון או השתחררו מצבא ונכונים להשקיע כסף וזמן במסלולים הנפרשים על פני מספר שנים, שחלקם כרוכים, בין היתר, גם בתקופת התמחות (כמו לדוגמה לימודי רפואה, ראיית חשבון, הנדסה וכיוצא בזה). לימודי תעודה מותאמים לכול אדם בכול שלב בדרכו המקצועית, בין אם הוא נמצא בתחילת דרכו ומעוניין להתמקצע בתחום בין אם הוא שואף להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שברשותו במיומנות חדשות או שהוא נמצא בפרשת דרכים וחפץ לעבור הסבת מקצוע.

הדרכות בארגונים ובמוסדות

לימודי תעודה ממוקדים בהקניית מיומנויות וכלים פרקטיים, באמצעות שילוב של תיאוריה עם התנסות מעשית וסימולציות במהלך השיעורים, וכן סדנאות ואו פרקטיקום, כשבסיומם אוחזים הבוגרים במקצוע חדש ויכולים להשתלב באופן מידי בשוק העבודה, או לחלופין לעשות שימוש במיומנויות החדשות שנרכשו, במידה ומדובר בבעלי משרות ואנשי קריירה שפנו להכשרה המקצועית לצורכי קידום והתפתחות אישית.

 

בביראד לימודי תעודה מתקדמים מציעים מגוון כמעט אינסופי של קורסים, השתלמויות ותכניות לימוד במגוון תחומים שונים כגון ניהול, שיווק, אימון, משאבי אנוש, הנחייה וייעוץ, גישור ויישוב סכסוכים, פיננסים ושוק ההון, רכש, לוגיסטיקה, וסחר בינלאומי. כמו כן, לביראד יש ניסיון עשיר בהעברת הדרכות, סדנאות, ימי עיון וקורסים במוסדות ובארגונים שונים. בניית תכניות הלימוד נעשית בשיתוף פעולה מלא עם נציגי הארגון, בהתאמה פרטנית אל צורכי הבית העסק וצוות העובדים.