צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

מעוניינים לרכוש כלים לניהול מו"מ ויישוב סכסוכים? הכול על לימודי גישור

לימודי גישורמנהלים במגזר העסקי או הציבורי? יועצים משפטיים? עורכי דין? אנשי משאבי אנוש? מעוניינים להצטייד בכלים פרקטיים ומיומנויות מעשיות להתמודדות נכונה עם קונפליקטים, יישוב סכסוכים וגיבוש פתרונות יצירתיים לשביעות רצון כל הצדדים? אם כך, כדאי שתצטרפו ללימודי גישור מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים. בעשור האחרון מהווה תחום הגישור אלטרנטיבה מהירה, הרמונית ויעילה להתדיינויות בבתי משפט. 

הליך הגישור חולש כיום על רבים מתחומי החיים, מסכסוכים עסקיים ופנים ארגוניים, דרך סכסוכים בקהילה ועד לדיני אישות. השימוש באמצעי זה הולך ותופס תאוצה בקרב כל המגזרים, זאת בשל מעטפת היתרונות הטמונה בו, החל מהיכולת ליישב מחלוקות מורכבות בתוך זמן קצר יחסית ומבלי לערב את בית המשפט וכלה בעלויות הנמוכות משמעותית בהשוואה לניהול ההליך בבית משפט. 

התכנית ללימודי גישור ויישוב סכסוכים 

בהליך הגישור זוכים הצדדים בסכסוך לאוטונומיה מלאה במהלך קבלת ההחלטות שלהם, מה שמאפשר גמישות מחשבתית, גיבוש פתרונות יצירתיים בדרך של הידברות והגעה להסדרים הוגנים שמקובלים על כל בעלי הדין. בביראד לימודי תעודה מתקדמים מציעים מגוון קורסים ותכניות ללימודי גישור, כגון קורס גישור ויישוב סכסוכים, קורס גישור ארגוני וקורס גישור משפחתי. 

הקורס ללימודי גישור ויישוב סכסוכים מטעם ביראד הנו קורס גישור בסיסי שנבנה על פי מתווה ועדת גדות. מטרת הלימודים בתכנית היא להקנות למשתתפים כלים וטכניקות בסיסיות לחיזוק תפיסת תפקיד המגשר, רכישת שליטה בתהליך הגישור ורכישת מיומנויות להתמודדות עם קונפליקטים ולניהול מו"מ עד להגעה לפתרון מוסכם. 

הקורס הוא בהיקף 60 שעות לימוד אקדמיות והקבלה אל הלימודים מותנית בתואר אקדמאי ואו בכישורים האישיים הנדרשים למילוי התפקיד, בכפוף לאישור הנהלת התכנית.

נושאי הלימוד בקורס

הקורס ללימודי גישור ויישוב סכסוכים עוסק במגוון נושאים ומתמקד, בין היתר, במשמעותו של הגישור בחיי היום יום, עקרונות המו"מ בהליך הגישור, התמודדות מול קונפליקטים פיתוח סגנונות אישיים לניהול סכסוכים. בקורס מושם גם דגש רב על הקניית מיומנויות גישור דוגמת הקשבה אקטיבית, זיהוי אינטרסים, הצגת שאלות, העלאת אופציות, איתור פתרונות וכתיבת הסכמי גישור. 

כמו כן, נחשפים המשתתפים לסוגיות אתיות בעבודת הגישור והיבטים משפטיים, תוך כדי דיון בתקנות בתי המשפט (פישור) משנת 1993. לבוגרים עומדים בכול דרישות הקורס (נוכחות מינימלית של 90% במפגשים והשתתפות בשתי סימולציות לכול הפחות כמגשר ואו כמגושר במהלך הלימודים) תוענק תעודה מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים. 

התוכנית ללימודי גישור ויישוב סכסוכים בביראד מהווה קורס גישור בסיסי בלבד הנדרש עפ"י מתווה ועדת גדות. על מנת להפוך למגשר הנמנה על רשימת המגשרים של בתי המשפט, יש לעמוד בתנאי הכשירות הנדרשים עפ״י התקנות ולעבור בנוסף לקורס הבסיסי, גם התנסות מודרכת בגישור ופרקטיקום.  

קורס גישור ארגוני

כאמור, לבוגרי התכנית הבסיסית ללימודי גישור, מציעים בביראד שני קורסים מתקדמים בתחום שהם: גישור ארגוני וגישור משפחתי. ממחקרים ונתונים סטטיסטיים עולה שסכסוכים הנם תופעה שכיחה למדי במקומות העבודה, ואלה עלולים לגזול קרוב ל- 40% מזמנם של מנהלים ולפגוע הן בדינמיקת העבודה בארגון והן במרקם היחסים הבין אישיים. הגישור הפנים ארגוני מהווה כלי ניהולי חדשני יחסית, לפיכך אינו קיים בארסנל הקונבנציונלי של כלי הניהול העומד לרשות המנהלים. 

יחד עם זאת, השימוש בכלי זה ניחן ביכולת לפתור משברים וסכסוכים פנים וחוץ ארגוניים, ביעילות גבוהה ובאופן מיטבי לשביעות רצון כל הצדדים. מטרת התכנית ללימודי גישור ארגוני היא להקנות ולפתח מיומנויות להתמודדות נכונה מול סכסוכים מורכבים ויישוב קונפליקטים בארגון לטובת סביבת עבודה אפקטיבית ונעימה. הקורס בהיקף של 20 שעות לימוד אקדמיות ומיועד לבוגרי קורס גישור בסיסי בעלי רקע ניהולי דוגמת מנהלים, וועדי עובדים, אנשי משאבי אנוש וכן הלאה.