צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

שואפים להתפתחות מקצועית בתחומכם? הכול על קורס גישור ויישוב סכסוכים

קורס גישורעורכי דין? יועצים משפטיים? מנהלים במגזר הציבורי או העסקי? שואפים להתפתחות מקצועית בתחומכם? מעוניינים לרכוש מיומנויות פרקטיות לניהול משא ומתן, להתמודדות נכונה מול קונפליקטים, יישוב מחלוקות וייצור פתרונות לשביעות רצונם של כל הצדדים? בנסיבות הללו, יתכן וקורס גישור מטעם ביראד תפור בדיוק למידותיכם! 

אנשי הצוות המקצועי של ביראד לימודי תעודה מתקדמים מציינים שסעיף 79 ג' לחוק בתי המשפט מסדיר את הליך הגישור בישראל. בהליך זה, תפקיד המגשר הוא לסייע לבעלי הדין ליישב ביניהם את המחלוקות ולהגיע להסכמות בדרך של ניהול משא ומתן והידברות. תחום הגישור נחשב כיום לאלטרנטיבה מהירה, הרמונית ויעילה להתדיינויות בבתי משפט. תחום הגישור חולש, למעשה, על כל היבטי החיים, החל מיישוב סכסוכים עסקיים ועד לדיני אישות. 

 

קורס גישור בסיסי מקוון 

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבה יותר ויותר פרטים, גופים עסקיים וארגונים שונים פונים להליך הגישור במטרה לפתור קונפליקטים וסכסוכים באופן מכבד וללא הגשת תביעה. במידה והליך הגישור נוחל הצלחה, שאז נחתם הסכם מחייב בין הצדדים המקבל מבית המשפט תוקף של פסק דין. ביראד לימודי תעודה מתקדמים מציעים מגוון תכניות ללימודי גישור, בהם קורס גישור בסיסי, קורס גישור ארגוני וקורס גישור משפחתי. 

קורס גישור בסיסי הנו קורס שנבנה בהתאם למתווה ועדת גדות ופותח צוהר אל עולם הגישור. יחד עם זאת, חשוב להבהיר שכדי להפוך למגשר מוסמך הנמנה ברשימת המגשרים מטעם בתי המשפט, נדרשת עמידה בתנאי הכשירות על פי התקנות, כמו גם פרקטיקום והתנסות מודרכת בגישור. הקורס ללימודי גישור הנו מקוון ובהיקף 60 שעות אקדמיות.

 

מטרת הלימודים ונושאי הלימוד 

הלימודים מועברים בלייב דרך הזום ומונחים על ידי צוות המרצים באמצעות הרצאות, דיונים קבוצתיים, סימולציות, משחקי תפקידים, צפייה בסרטים והתנסות אישית. התכנית מיועדת לבעלי תואר אקדמאי  המתפקדים כיועצים משפטיים, מנהלים, אנשי משאבי אנוש ובעלי תפקידים שעיסוקם נוגע ליישוב סכסוכים. 

קורס גישור זה מותאם גם לאלו המעוניינים בהרחבת השכלתם בתחום לצורך השתלבותם כמגשרים בקהילה ובארגונים. מטרת הלימודים היא להקנות למשתתפים כלים ומיומנויות גישור בסיסיות לפתרון סכסוכים בהסכמה בדרך של הדברות. 

נושאי הלימוד בתכנית מתמקדים בין היתר במיומנויות גישור, עקרונות המו"מ, הליך הגישור ומשמעותו בחיי היום יום, תפקידי המגשר, אחריותו ותפקודו לצד עורכי הדין, כמו גם באתיקה וסוגיות אתיות בעבודתו של המגשר, סגנונות אישיים לניהול קונפליקטים ועוד. לבוגרים העומדים בכול דרישות הקורס תוענק תעודה מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים.

 

קורס גישור ארגוני

תכנית לימודים נוספת בתחום היא קורס גישור ארגוני. ממחקרים עולה שלא זו בלבד שסכסוכים במקום העבודה מפריעים למהלך העבודה התקין ופוגעים בדינמיקת העבודה ולמרקם היחסים ההדדיים בארגון, אלא שהם גם עשויים לגזול כ- 40% מזמנם של מנהלים. הגישור הפנים ארגוני נחשב לכלי ניהולי חדשני שאיננו קיים בארסנל כלי הניהול הסטנדרטי של המנהל, אולם השימוש בו מסייע לניהול סכסוכים ומשברים בצורה מיטבית והגעה לפתרונות ארוכי טווח לשביעות רצונם של כל הצדדים. 

קורס גישור ארגוני הוא בהיקף 20 שעות אקדמיות ומתקיים במתכונת של הרצאות פרונטליות. הקורס מיועד לבעלי רקע ניהולי כמו מנהלים, ועדי עובדים ואנשי משאבי אנוש המעוניינים ברכישת מיומנויות לניהול קונפליקטים ויישוב סכסוכים בארגון בעזרת הליך גישור. הקבלה אל הקורס מותנית במעבר קורס גישור בסיסי כלשהו ובראיון עם מנהל התכנית. 

נושאי הלימוד העיקריים בקורס עוסקים בתורת הארגונים, חזון ומטרותיו של הארגון, תרבות ארגונית, המנהל כמגשר, וכן סגנונות ניהול, אתיקה בגישור במקומות עבודה, אבחון הארגון וכיוצא בזה. למסיימי הקורס העומדים בכול הדרישות תוענק התעודה של בוגר קורס גישור ארגוני מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים.