צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

מעוניינים לרכוש מקצוע נחשק ומיומנויות לחיים? הכול על לימודי גישור

 לימודי גישור | ביראד לימודי תעודהבמידה והנכם מנהלים במגזר הציבורי או העסקי, יועצים משפטיים, עורכי דין, אנשי משאבי אנוש או בעלי תפקידים אחרים שבמסגרת עיסוקם נדרשים מעת לעת לנהל מו"מ, להתמודד עם קונפליקטים ואו ליישב סכסוכים, מומלץ שתשקלו להצטרף אל התכנית ללימודי גישור מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים. התכנית מותאמת גם לכול מי שמעוניינים לרכוש מקצוע נחשק ומיומנויות לחיים ולהשתלב כמגשרים בקהילה ובארגונים.

מביראד מסבירים שהגישור מהווה הליך ליישוב סכסוכים המעוגן בסעיף 79ג לחוק בתי המשפט משנת התשמ"ד 1984 ובתקנות בתי המשפט משנת התשל"ג 1993. בעשורים האחרונים מתרחבת התפיסה שהערכאות השיפוטיות אינן יכולות להיוותר האופציה הבלעדית ליישוב הסכסוכים. על פי גישה זו נדרש בית המשפט לבחון את אופיו של כל סכסוך ולהציע לבעלי הדין, בהתאם לנסיבות המקרה, לפנות להליך של גישור במטרה לנסות ליישב את המחלוקת בטרם ההתדיינות בבית המשפט.

קורס בסיס ללימודי גישור ויישוב סכסוכים

כיום משמש הליך הגישור כאמצעי מקובל ושכיח מאוד ליישוב סכסוכים ופתרון מחלוקות בין פרטים (כמו לדוגמה סכסוכי שכנים, סכסוכי ממון, סכסוך בקרב בני זוג במהלך גירושין ועוד), בין פרטים לארגונים עסקיים או ממסדיים (למשל סכסוך בין לקוח לנותן שירות, בין האזרח לרשות מוניציפלית וכדומה), כמו גם גישור בין ארגונים עסקיים שונים וגישור ארגוני לפתרון סכסוכים בין עובדים במקום העבודה.

בביראד מציעים קורס בסיס ללימודי גישור ויישוב סכסוכים. מדובר בתכנית שהותוותה בהתאם להנחיות ועדת גדות (הוועדה המייעצת לענייני גישור בבתי המשפט) ומטרתה להקנות למשתתפים כלים וטכניקות גישור בסיסיות להתמודדות מול קונפליקטים וניהול מו"מ עד להגעה לפתרון מוסכם על כל הצדדים הנוגעים בדבר. למסיימי הקורס הבסיסי מציעים בביראד לימודי המשך בתחום הגישור הארגוני והגישור המשפחתי.

קורס גישור משפחתי

בעניין זה, ראוי להבהיר שהתכנית ללימודי גישור ויישוב סכסוכים מהווה קורס בסיסי בלבד, ועל מנת להיכלל ברשימת המגשרים מטעם בתי המשפט, נדרשת עמידה בתנאי הכשירות על פי סעיף 7 א לתקנות בתי המשפט (רשימת מגשרים) התשע"ח- 2017 והתנסות מודרכת בגישור. אורכו של הקורס הוא 60 שעות לימוד אקדמיות והוא מתקיים במתכונת של מפגשים פרונטליים המשולבים בהרצאות, דיונים קבוצתיים, סימולציות, התנסות אישית משחקי תפקידים, וצפייה בסרטים.

כאמור, אחד מקורסי ההמשך ללימודי גישור שמציעים בביראד הוא תחום הגישור המשפחתי. הקורס הוא בהיקף 40 שעות לימוד אקדמיות ומיועד לעורכי דין, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ויועצים חינוכיים שהנם בוגרי קורס גישור בסיסי. אחד מיתרונותיו הבולטים של הליך הגישור בגירושין הוא היכולת להתאימו לכל משפחה באופן פרטני, על פי הצרכים המיוחדים של משפחה, היכולת הכלכלית של בני הזוג, מצבם הרגשי והקצב הנחוץ להם, תוך שבניית ההסכמות נעשית תוך כבוד הדדי ובאווירה טובה.

 התכנית ללימודי גישור ארגוני

התכנית ללימודי גישור ארגוני מותאמת למנהלים, וועדי עובדים, אנשי משאבי אנוש ועובדים בעלי רקע ניהולי שהנם בוגרי קורס גישור בסיסי וחפצים ברכישת כלים ומיומנויות שיסיעו להם בניהול סכסוכים וקונפליקטים בארגון בעזרת הליך של גישור. ממחקרים בתחום עולה שסכסוכים במקום העבודה גוזלים כ- 40% בקירוב מזמן הניהול של בעלי התפקידים הניהוליים.

מעבר לגזל הזמן המיותר ולפגיעה ביחסי העבודה ההדדיים בתוך הארגון, יש לסכסוכים הללו השלכות קשות הן מבחינת הסחות הדעת מן העבודה והן מבחינת הנזקים בדינמיקת העבודה ומרקם היחסים הבין אישיים שמשפיעים בצורה שלילית על ההתנהלות בארגון.

הגישור הפנים ארגוני נחשב לכלי ניהולי חדשני שאך הוכנס בשנים האחרונות לארסנל כלי הניהול של מנהלים. הקורס הוא בהיקף של 20 שעות לימוד אקדמיות, ומטרתו להקנות כלים יעילים לניהול סכסוכים ומשברים מורכבים בארגון בצורה מיטבית, ומציאת פתרונות ארוכי טווח לשביעות רצונם של כל הצדדים המעורבים בסכסוך ושיפור התרבות הארגונית.