צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

רוצים לרכוש מקצוע משמעותי המאפשר צמיחה ומימוש עצמי? הכול על קורס קואצ'ינג

קורס קואצ'ינגרוצים לרכוש מקצוע משמעותי המאפשר צמיחה ומימוש עצמי? במידה ואתם נמנים עם אלו שתמיד שם בשביל אחרים בדיוק ברגעים שהם זקוקים לכם ומעוניינים לבנות קריירה בתחום מרתק עם תחושת שליחות, או שהנכם בעלי תפקידים המבקשים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שברשותכם בכלים אימונים מעשיים ואפקטיביים, שהרי קורס קואצ'ינג עשוי להתאים בדיוק למידותיכם!

אנשי הצוות המקצועי של ביראד לימודי תעודה מתקדמים מסבירים שהאימון האישי (Coaching) נחשב לתחום חדש יחסית, שצמח מעולמה של פסיכולוגיית הספורט. הקואצ'ינג הוכיח את עצמו בקרב רבים מהמתאמנים כשיטה יעילה המשחררת תקיעות ומחסומים פנימיים ומעניקה כלים רבי עוצמה להתמודדות נכונה מול מכשולים ואתגרים, לשיפור דפוסי חשיבה ופעולה ושיפור מיומנויות תקשורת בינאישיות, תוך איתור הדרך למימוש מלוא הפוטנציאל הטמון בכול אחד מאיתנו.

 

קורס קואצ'ינג להכשרת מאמנים

בביראד מציעים קורס קואצ'ינג יחידי במינו להכשרת מאמנים, הכולל בתוכו מגוון מודלים שונים של אימון, זאת במטרה לאפשר לכול משתתף לאתר את התכנים שאליהם הוא מתחבר בהתאמה לחוזקות האישיות שלו, יכולותיו וכישוריו. כמו כן, התכנית מעודדת יצירתיות בקרב המשתתפים ונטילת אחריות ושמה דגש רב על העצמה אישית.

הלימודים מוכרים מטעם לשכת המאמנים הישראלית, ולאחר סיום שני שלבי התכנית (הכשרה והסמכה) מוכרים הבוגרים כמאמנים מוסמכים. הלימודים בקורס קואצ'ינג מכוונים בעיקרם לאקדמאים ואו לבעלי ניסיון תעסוקתי רלוונטי בתחומי הניהול, העסקים, הטיפול, החינוך, הפיקוד, השיווק ודומיהם, כמו גם לאלו העוסקים במקצועות חופשיים המעוניינים לעשות שימוש בכלים אימוניים במסגרת עיסוקם המקצועי. הקבלה אל הקורס מותנית בהגשת קורות חיים וראיון אישי בפני וועדת קבלה.

 

מבנה התכנית ונושאי הלימוד

נושאי הלימוד בקורס קואצ'ינג מחולקים לקטגוריות וכוללים מבוא, הקניית שגרת עבודה אימונית, הקניית בסיס ועקרונות באימון ועבודה אימונית הלכה למעשה. המבוא מהווה כמעין מפגש היכרות ראשוני של המשתתפים עם המושג "אימון" ונועד להעניק רקע וסקירה כללית של התחום. נושאי הלימוד אשר עוסקים בהתוויית שגרת עבודה אימונית מתמקדים ביצירת יחסי עבודה נכונים בין מאמן למתאמן, יצירת חזון ובדיקת ציפיות.

הנושאים הנוגעים לעקרונות באימון משלבים מודלים תאורטיים יחד עם מודלים יישומיים, תוך התמקדות באתיקה וסקירת סגנונות אימון. העבודה האימונית המעשית שמה את המיקוד על הגדרת מטרות בתהליך האימון, רכישת כלים ומיומנויות אימון, עבודה על חוזקות וערכים, התמודדות עם משבר ואו התנגדויות המתאמן בתהליך האימון, אימון כעסק ועוד מגוון נושאים נוספים.

 

שלב ההכשרה

בקורס קואצ'ינג זה, משלבת תכנית הלימודים בין ידע ותיאוריה לפרקטיקה מעשית, כך שהלמידה נעשית דרך התנסות ותרגול. השילוב של תכנים עיונים יחד עם תרגול והתנסות מעשית בקבוצות, תוך כדי למידה חווייתית ושימוש בכלים אימוניים, מהווה כמעין מסע אישי מרתק ומעצים, שבסופו זוכים המשתתפים להכיר את עצמם מפרספקטיבה אחרת רחבה יותר.

כמו כן, הם מטיבים לדעת כיצד ליצור שינויים מרחיקי לכת- הן בחייהם שלהם והן בחייהם של אחרים. כאמור, קורס קואצ'ינג הנו דו שלבי, והתכנית המלאה כוללת הכשרה והסמכה. ההכשרה היא בהיקף של 205 שעות לימוד אקדמיות, כש- 25 שעות מתוכן מוקדשות לעבודה על שני פרויקטים, שבסיומם ניגשים המשתתפים לשני מבחנים (מבחן עיוני ומבחן באתיקה). בתום שלב ההכשרה מוענקת למשתתפים שעמדו בכול הדרישות התכנית תעודה מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים.

 

שלב ההסמכה (פרקטיקום)

המעבר לשלב הפרקטיקום בקורס קואצ'ינג זה מותנה ב- 10 מפגשי אימון אישי של בוגרי שלב ההכשרה עם מאמן חיצוני. האימון האישי הוא בתוספת תשלום (תעריף מוזל) ישירות למאמן. גם שלב ההסמכה (פרקטיקום) כרוך בתוספת תשלום, ובתעריף מוזל לאלו הנרשמים מראש אל התכנית המלאה. שלב ההסמכה כולל 24 מפגשי הדרכה, כש- 16 מפגשים הם הדרכה קבוצתית ו- 8 מפגשים מוקדשים להדרכה פרטנית.

 

בתום שלב זה קיים מבחן מעשי. לבוגרי התכנית המלאה (הכשרה, אימון אישי והסמכה) שעמדו בכול הדרישות (לרבות חובת נוכחות מלאה) תוענק תעודה מטעם לשכת המאמנים הישראלית. ביראד מציעים לבוגרי קורס קואצ'ינג לימודי המשך בתחום (Mastery בנוכחות אימונית) ואו התמחות למורים לנהיגה והתמחות בהפרעות קשב וריכוז.