צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

ביראד ללימודי תעודה מתקדמים: קורס דירקטורים

חברות פרטיות וציבוריות מנוהלות לרוב על ידי דירקטוריון שתפקידו לקבל החלטות אסטרטגיות בעלות חשיבות מכרעת לתפקוד החברה ולפקח על ביצוע ברמת המאקרו. בעלי התפקידים שמאיישים את דירקטוריון החברה הם אנשי מקצוע בתחומים שונים, מתוך החברה ומחוצה לה. מספר חברי הדירקטוריון משתנה לפי גודל החברה, אך רצוי שיכיל אנשי מקצוע מתחומי הכלכלה, המשפט והניהול, כדי שההחלטות האסטרטגיות הנקבעות בו יהיו מקצועיות. רבים מאנשי המקצוע החברים בדירקטוריון השתתפו בקורס דירקטורים להעמקת הידע המקצועי שלהם ורכשו כלים מתאימים לביצוע תפקידם. קורס דירקטורים מתאים לכל מי שמשמש כחבר דירקטוריון או עתיד לשמש ככזה.

מעוניינים להצטרף לשדרת הניהול ונושאי המשרה הבכירה של הארגון? כדאי שתשקלו להירשם  לקורס דירקטורים מטעמה של ביראד לימודי תעודה מתקדמים. השינויים שהתרחשו בעשור האחרון בממשל התאגידי באים לביטוי ברגולציה עדכנית ותיקוני חקיקה במגוון תחומים שונים, תוך הרחבת החובות המוטלות על חברי דירקטוריון ונושאי משרה בחברות, והרחבת היקף האחריות האישית.

התפתחות המשטר הארגוני מהווה חלק ממגמה כלל עולמית שנועדה ליצור מנגנוני בקרה אפקטיביים על אופן ניהולם של התאגידים, תוך הקפדה על ניהול תקין ושקיפות מלאה. כפועל יוצא, מחויבים כיום הדירקטורים להיכרות מעמיקה עם הדין והפרקטיקה, להתמצאות ובקיאות במכלול רחב של שיקולים פיננסיים, עסקיים ומשפטיים שונים הנוגעים לדיני חברות וניירות ערך, ועשיית שימוש בכלים מתקדמים, אם לצורך מילוי תפקידם באופן המיטבי ואו נטרול החשיפה המשפטית הכרוכה בתפקיד.

קהל היעד ותנאי הקבלה

קורס דירקטורים - לימודי תעודה מתקדמיםקורס דירקטורים ונושאי משרה בכירה בביראד, מיועד לדירקטורים מכהנים השואפים לשפר מיומנויות מקצועיות, כמו גם לכול אלה המחזיקים בניסיון ניהולי, משפטי ואו פיננסי, ומתעתדים להציע את עצמם כמנכ"לים, חברי דירקטוריון, יועצים משפטיים, מבקרי פנים ונושאי משרה בכירה בחברות, עמותות וארגונים ממשלתיים, ציבוריים ועסקיים.

מטרת התכנית היא להכשיר דירקטורים ומועמדים למשרות בכירות, באמצעות הקניית ידע מקצועי מעמיק ועדכני, ולציידם במכלול רחב של כלים פיננסיים, ניהוליים ומשפטיים הנדרשים להבנת תהליכים פנים וחוץ ארגוניים שונים וביצוע התפקיד כהלכה.

תנאי הקבלה לתכנית הם השכלה אקדמית (תואר ראשון ומעלה), או לחלופין בעלי תפקידים עם ניסיון ניהולי בכיר (לרבות בעלי שליטה, מנכ"לים, סמנכ"לים, כלכלנים, עורכי דין, מנהלים, רואי חשבון ועוד).

החברות המנוהלות על ידי דירקטוריונים הן קטנות כגדולות וכך גם הניסיון של חברי הדירקטוריון. לצד חברי דירקטוריון וותיקים ומנוסים, נמצא גם חברים חדשים וצעירים. בעלי חברות קטנות או גדולות, עורכי דין, מנהלים בתחומים שונים ואנשי כספים, המשמשים כחברי דירקטוריון או עתידים לשמש בו כחברים - גם לאלה וגם לאלה, יכול לתרום קורס הדירקטורים להעמקת הידע המקצועי.

נושאי הלימוד בקורס

קורס דירקטורים ונושאי משרה בכירה בביראד, הוא בהיקף של 72 שעות לימוד אקדמיות ומתאפיין בתכנית דינמית, אינטראקטיבית ופרקטית מאוד, העושה שימוש בניתוח דוגמאות עכשוויות וחקר מקרים (CASE STUDIES) בשילוב של מצגות אקטואליות וסימולציות אקטיביות הנוגעות לסוגיות העומדות בפני חברי הדירקטוריון.

רשימת נושאי הלימוד בקורס מגוונת ועוסקת, בין השאר, בתפקידי הדירקטור בעידן החדש, מעגלי הפיקוח, פיננסים ופסיכולוגיה בשוק ההון בישראל, חוק החברות החדש, תיקון 16 ותיקון 20 לחוק החברות, מבוא לבקרה פיננסית, לרבות אכיפה מנהלית ומאזנים כספיים, ניהול ישיבות הדירקטוריון, האחריות הפלילית והאזרחית של דירקטור, ניהול סיכונים, ניתוח דו"חות כספיים, תכנית עסקית ככלי ניהולי ועוד

תעודה מטעמה של ביראד לימודי תעודה מתקדמים תוענק למסיימים שעמדו בכל דרישות הקורס (לרבות נוכחות ב- 80% לכול הפחות משעות הלימוד בתכנית).

 

היכן מומלץ ללמוד קורס דירקטורים

קורס דירקטורים הוא הזדמנות נהדרת לאנשי מקצוע בתחומים שונים לרכוש את הידע הדרוש להם על מנת לשמש כחברי דירקטוריון מנהל בחברות שונות במשק. על חברי הדירקטוריון מוטלת אחריות גדולה ופעמים רבות הם נדרשים לקבל החלטות הרות גורל לטובת החברה. בהתאם לכך, גם על קורס הדירקטורים להיות קורס מקצועי ומקיף, כזה שמקנה את כל הכלים הדרושים בתחום. חברי הקורס הם אנשים עסוקים ועל הקורס לכלול תנאי לימוד המתאימים לאנשים אלו. אנו בביראד לימודי תעודה מתקדמים מבית אוניברסיטת בר-אילן, מציעים לכם קורס דירקטורים להעמקת הידע המקצועי, העונה לכל הדרישות הללו ומתקיים במוסד לימודי מוכר ומקצועי.