צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

לימודי ייעוץ ארגוני: להוביל תהליכים עסקיים

ניחנתם בכושר אבחון, ניתוח ולמידה חדים ומהירים? ביכולת להתאים פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים? בכושר התבטאות המוביל להנעת תהליכים? מעוניינים להנחות ולהוביל תהליכים ארגוניים אל עבר מימוש המטרות והיעדים? אם כך, מומלץ שתשקלו ברצינות להירשם ללימודי ייעוץ ארגוני! 

בביראד ללימודי תעודה מתקדמים, מרכז ההשתלמויות של בר-אילן, מסבירים שהייעוץ הארגוני מהווה תחום המתמקד בתהליכים המתרחשים בתוך הארגון ובסביבתו, במטרה להוביל לשיפור תפקודו, יכולותיו וכושר הסתגלותו לשינויים המתרחשים באופן מתמיד על רקע הסביבה הדינמית האופיינית למציאות העכשווית. 

תהליך הייעוץ הארגוני מומלץ לכל ארגון הנמצא בתהליכים של שינוי, בין אם בתהליכי צמיחה והתרחבות ובין אם בתהליכי התייעלות וצמצום, וכיום ישנה מגמה הולכת ומתרחבת של שילוב פעילויות לייעוץ ופיתוח ארגוני בהתנהלות הארגונית השוטפת.

 

מתן ארגז כלים ייעודי לאבחון מצבים ניהוליים וארגוניים שונים

לימודי ייעוץ ארגוניתהליכי הייעוץ הארגוני מורכבים ממעטפת רחבה של שירותים שונים, שמטרתם לייעל את תפקודו של הארגון, לפתח ולשפר את כישורי עובדיו הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית, תוך שאיפה לעיצוב תרבות ארגונית מיטבית, מקסום האפקטיביות של הארגון ומינוף החזון הארגוני. התכנית ללימודי ייעוץ ארגוני בביראד לימודי תעודה מתקדמים, מכוונת להקניית ארגז של כלים ייעודיים לאבחון מצבים ניהוליים וארגוניים שונים ולאיתור פתרונות מקדמים ומייעלים להתמודדות מול אותם מצבים. 

התכנית מעניקה גם מיומנויות ייעוץ המסייעות לבוגריה לסגל לעצמם זהות מקצועית שתוביל אותם להצלחה בתחום ותאפשר להם להניע ולהוביל שינויים ארגוניים. הלימודים מיועדים למנהלים, מנחי קבוצות, מטפלים, יועצים, וכן למנהלי הדרכה ופיתוח ארגוני, מנהלי משאבי אנוש ואו בוגרי תואר שני בייעוץ ארגוני המעוניינים לרכוש כלים יישומיים ויעילים לעבודה בשטח.

 

תכנית הלימודים

אורכה של התכנית ללימודי ייעוץ ארגוני הוא כ-11 חודשים ובהיקף של 350 שעות אקדמיות, כש- 50 שעות מתוכן מהוות פרקטיקום. הלימודים מתקיימים במתכונת של מפגשים חד שבועיים בשעות הבוקר בני 8 שעות לימוד כל אחד, או לחלופין במתכונת של מפגשים דו שבועיים בשעות ערב שאורכם 4 שעות לימוד לכל מפגש. תנאי הקבלה אל התכנית הם תואר שני או תואר ראשון עם ניסיון ניהולי, ובמקרים חריגים לאחר מעבר ועדת קבלה.

נושאי הלימוד העיקריים מתמקדים במיומנויות ייעוץ, מיומנויות אישיות בתחומי הריאיון, דרכי אבחון ארגוניים והתאמת אסטרטגיה ארגונית, הבנת נפש האדם, בניית זהות מקצועית, הובלת תהליכים קבוצתיים ושינויים ארגוניים ועוד. 

למסיימים שעמדו בכל דרישות התכנית, לרבות נוכחות של 80% לכל הפחות משעות הלימוד בקורס והגשת פרויקט גמר, תוענק תעודה מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים מבית בר אילן.