צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

קורס הנחיית קבוצות

נמצאים בתפקיד מפתח בארגון? במידה ואתם מאלו החושבים בגדול- זה הזמן להירשם 

לקורס הנחיית קבוצות מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים. בעולם הארגוני המודרני, נדרשים מנהלים, יועצים, ראשי צוותים ובעלי תפקידים להוביל את אנשיהם אל עבר מטרות ויעדים שנקבעו על ידי הארגון. 

אלא שליצירת דינמיקה קבוצתית נכונה, רתימה לשיתופי פעולה פרודוקטיביים, הפיכת אסופה של אינדיבידואלים לשלם הגדול מסך חלקיו והובלת הקבוצה לכיוון של צמיחה ומימוש היעדים, עבור כל אלו נחוצים הרבה מעבר לכישורי הנחיה מחודדים. לא פעם מתעוררות השאלות כיצד ניתן להפוך חבורה של אינדיבידואלים לקבוצה משמעותית? 

מהם הקסמים המופעלים בקבוצה על מנת להפכה למשמעותית? אילו תהליכים המתרחשים בה? מהן השיטות שבאמצעותן מתאפשר קידום התהליכים הללו, ויותר מכך, מהן המיומנויות הנחוצות למנחה קבוצות כדי להפוך למנהיג אמיתי, שניחן ביכולת השפעה והובלה וסוחף אחריו רבים אחרים?

 

קורס הנחיית קבוצות, מצוינות אישית ופיתוח מנהיגות

קורס הנחיית קבוצות, מצוינות אישית ופיתוח מנהיגות של ביראד לימודי תעודה מתקדמים יעניק לכם את כל הידע התאורטי, המיומנויות והכלים המעשיים הנחוצים לשם הפיכתכם למנחי קבוצות מקצועיים. מביראד מסבירים שעל מנת להכשיר אדם למנחה קבוצות מקצועי, יש צורך בפיתוח כל המערכות החברתיות שלו- הן העצמית, הן הזוגית והן הקבוצתית. 

היכולת להבנות שיתופי פעולה נכונים ואפקטיביים מחייבת, בין היתר, השקעה בפיתוח כישורי הנחיה כלליים ספציפיים, ובו זמנית גם התמקדות פרטנית בפיתוח מצוינות אישית ומנהיגות של כל מנחה. 

קורס הנחיית קבוצות שבביראד שם דגש רב בהקניית כלים התנהגותיים קלסיים וכלים התנהגותיים חדישים ועדכניים המותאמים אל הסביבה הגלובלית, הדינמית, התזזיתית והמורכבת האופיינית למאה ה-21, ובפרט אל המציאות המשתנה לנגד עינינו בצל מגפת הקורונה. מדובר בתכנית לימודים עשירה ומעמיקה, המשלבת בין תכנים אוניברסליים קלסיים לתכנים עדכניים על פי הנסיבות המשתנות בסביבה ובהתאמה אל הצרכים הלימודיים הייחודים של המשתתפים בתכנית.

 

מטרת הלימודים בתכנית

מטרת הלימודים בקורס הנחיית קבוצות היא להקנות ידע וכלים המאפשרים למשתתפים להעצים את ההשפעה שלהם על מערכות חברתיות שונות, תוך התמקדות על הובלת קבוצות. הדבר מיושם באמצעות הקניית תכנים תאורטיים קלסיים וחדשים, לצד כלים מעשיים ותרגול לפיתוח מיומנויות הנחיה ושיפור התפקוד החשיבתי, ההתנהגותי, הרגשי והרוחני. 

ההעצמה האישית והארגונית באה לביטוי בחיזוק מיומנויות חברתיות חשובות, הגדלת מכלול האלטרנטיבות לפעולה בסביבה מורכבת, הגברת המסוגלות למציאת משמעות בעשייה ולהגשמת ערכים אישיים חשובים, כמו גם העלאת היכולת לפתח אמון בסביבה ולהשפיע על מערכות אנושיות בדרך מקדמת ואתית. 

קורס הנחיית קבוצות מיועד לאנשי מקצוע דוגמת מנהלים, מאמנים (קואצ'רים), אנשי חינוך והוראה, יועצים ארגוניים ומטפלים מדיסציפלינות שונות, הנדרשים במסגרת עיסוקם להנחות קבוצות וצוותים, וכן לאנשי מקצוע המחזיקים בתפקידים בעלי אופי מנהיגותי המעוניינים לרכוש כלים התנהגותיים ישימים המתאימים לסביבה הדינמית והמאתגרת של ימינו.

 

משך התכנית ומתכונת הלימוד

היקפו של קורס הנחיית קבוצות הוא 325 שעות לימוד אקדמיות, מתוכן 100 שעות הן השקעה מודרכת פרויקט. עם סיום התכנית נדרשים המשתתפים להגיש פרויקט גמר. הקבלה אל הקורס מותנית בהגשת קורות חיים ומעבר ראיון אישי מקוון/טלפוני. נושאי הלימוד עוסקים, בין השאר, בשינויים בתפיסת האדם והמציאות בתחילת המאה ה-21, סוגיות יסוד המתקיימות בדינמיקה קבוצתית (כגון סוגי קבוצות, שלבים התפתחותיים, דינמיקה פוליטית, תהליכים ומאבקי כוח בקבוצה ובארגון. 

הנושאים עוסקים גם בטיפול במשברים טיפוסיים, מודלים של מצוינות אישית, קבוצתית, מנהיגותית וארגונית, תרומת הגישות הקלסיות בפסיכולוגיה והפילוסופיה הנצחית, תוך כדי שימת דגש על הקבלה היהודית וכן הלאה. הלימודים מתקיימים במתכונת תאורטית-חווייתית בשילוב של התנסויות ממחישות. 

בנוסף למפגשים הפרונטליים, המשתתפים מתנסים באמצעות קבוצות העשרה וירטואליות ואימון אישי המבוסס על בחירה אישית. לבוגרים העומדים בכל הדרישות (נוכחות של 80% או יותר במפגשים, הגשת פרויקט גמר ומעבר מבחן אינטגרטיבי) תוענק בתום הקורס תעודה מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים.