צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

הנחיית קבוצות, מצוינות אישית ופיתוח מנהיגות

אנו מאמינים כי על מנת להפוך למנחה קבוצות מקצועי ומיומן, חיוני לפתח במקביל את כל המערכות החברתיות של האדם – העצמית, הזוגית והקבוצתית. המיומנויות האנושיות הדרושות על מנת להנהיג שיתוף פעולה אפקטיבי יעיל ויוצר, מחייבות השקעה בפיתוח מיומנויות הנחיה ספציפיות, אך גם בפיתוח תמידי של מצוינות אישית ומנהיגותית אצל כל מנחה.

התוכנית ללימודי הנחיית קבוצות, מצוינות אישית ופיתוח מנהיגות בביראד, מעניקה כלים התנהגותיים קלאסיים וחדישים המתאימים לסביבה גלובלית, מורכבת ודינמית, של המאה ה - 21 ומותאמת למציאות המשתנה של ימינו (למשל קורונה).
זוהי תוכנית לימודים עשירה המשלבת תכנים אוניברסליים קלאסיים, לצד תכנים חדשים בהתאם לנסיבות המשתנות בסביבה ולצרכים הלימודיים הייחודים של כל חברי הקבוצה.

 

הלימודים בתוכנית מאפשרים להעצים את ההשפעה הבונה של הלומד על מערכות חברתיות (עצמית, זוגית ומשפחתית, קבוצתית וצוותית), תוך דגש על הובלת קבוצות. כל זאת בעזרת חשיפה לתכנים תיאורטיים קלאסיים לצד חדשים ותרגול לשיפור התפקוד החשיבתי, הרגשי ההתנהגותי והרוחני.

בסיכום הלמידה מדווחים הסטודנטים על שיפור ניכר ב-5 מימדים בסיסיים של העצמה אישית וארגונית:
חץרכישה וחיזוק של מיומנויות חברתיות חשובות
חץהגדלת החופש האישי לבחור באלטרנטיבות עשירות יותר לפעולה בסביבה מורכבת
חץהגברת היכולת להשפיע על מערכות אנושיות באופן מקדם ואתי
חץהגברת המסוגלות להגשמה של ערכים אישיים חשובים, ולמציאת משמעות בעשיה
חץהגברה משמעותית של האמון האישי ויכולת טובה יותר לפתח אמון בסביבה. 

מיועד לאקדמאים או בעלי הכשרה מקבילה, המבקשים להנחות אנשים בצורה אפקטיבית יותר, וכן למנהלים או בעלי תפקידים מנהיגותיים אחרים, השואפים להתמודד עם הנחיה וניהול בעזרת כלים התנהגותיים המתאימים לסביבה המורכבת והמאתגרת של ימינו.

חץהגשת קורות חייםחץראיון אישי טלפוני/מקוון 

חץשינויים בתפיסת המציאות והאדם בתחילת המאה ה-21חץתרומת המדעים החדשיםחץהתאוריה הכללית של מערכותחץתורת המורכבותחץההשלכות על הבנת האדם והקבוצהחץמודלים של הבדלים בין אישייםחץתרומת הפילוסופיה הנצחית עם דגש על הקבלה היהודיתחץהתרומה של גישות קלאסיות בפסיכולוגיהחץהחשיבות של הגישה החדשה: הפסיכולוגיה החיוביתחץמודלים של מצוינות אישית, מנהיגותית, קבוצתית ארגוניתחץמודלים של התפתחות תודעתית ברמה הפסיכו-סוציולוגיתחץהבדלים בין תרבויות וההשלכות המנהיגותיותחץטיפול במצבי משבר לחץ וקונפליקטחץפסיכולוגיה של השינוי ושל האימוןחץסוגיות יסוד בדינמיקה קבוצתית: סוגי קבוצות, כוחות בסיסיים בקבוצה, שלבים התפתחותיים, פונקציות הנחייה, דינמיקה פוליטית בקבוצה ובארגון, תהליכים אינטימיים בקבוצה ובארגון, מאבקי כח ועזרה, טיפול במשברים טיפוסייםחץהסדנה ככלי התערבותי בפיתוח אישי של מנהלים ובייעוץ ארגוני חץ תכנים נוספים, המשתנים על פי הנסיבות והצרכים הייחודיים של הלומדים בתוכנית.

הגישה הבסיסית של הלימוד הינה תיאורטית-חווייתית, עם דגש על הפעלת הלומדים (לימוד דרך עשיה). 

התוכנית משלבת הרצאות תיאורטית עם התנסויות ממחישות:
חלקו הראשון של המפגש מועבר כהרצאה ע"י מנהל התוכנית ואורחים ולאחריו מציגים הלומדים נושאים תיאורטיים מרכזיים במנהיגות ובהנחיית קבוצות. בשלב מאוחר יותר מוצג גם הפרויקט האישי. כל פרזנטציה מלווה בקבלת משוב. 
בחלקו השני של המפגש, הלומדים חווים קבוצה דינמית “T-Group” בהנחיית ד״ר דביר קוה, בליווי השלמות תיאורטית בעיקר מתחום הפסיכולוגיה החיובית.

בנוסף למפגשים, מתנסים המשתתפים בתהליך של אימון אישי ובקבוצות העשרה וירטואליות על בסיס בחירה אישית. 

חלק ממפגשי החובה בתוכנית מתנהלים בזום, מתוך ההבנה כי ההווה מחייב התמצאות והנחייה גם באמצעות כלי תקשורת דיגיטליים. 

אורכה של התוכנית 325 שעות אקדמיות, מתוכן 100 שעות השקעה מודרכת פרויקט ובסופה פרויקט גמר/פרקטיקום.  

תעודה של ביראד לימודי תעודה מתקדמים תינתן לעומדים בכל דרישות התוכנית, הכוללות נוכחות של 80% לפחות משעות הלימוד, הגשת פרויקט גמר ומבחן אינטגרטיבי.

תוכניות נוספות

הכשרת מאמנים Coaching
מוכרת ע"י לשכת המאמנים הישראלית וייחודית מסוגה בארץ, בסופה ניתנת תעודת הסמכה למסיימי התוכנית המלאה.
להמשך
לימודי NLP בסיסי Practitioner
למדו להתמודד עם דילמות בהצלחה ולהתגבר על חסמים אישיים באמצעות הטמעה של מיומנויות, התנסות וחוויה, ואף להשפיע על הסובבים אתכם.
להמשך
מנהל התוכנית
גוטסדינר הארי
MS.c בהנדסת עסקים ו-M.A בפסיכולוגיה קלינית וארגונית, יועץ ארגוני בכיר (א.י.פ.א.) ומזה עשרות שנים מלמד הנחיית קבוצות במגמה הארגונית של המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, בה הוא גם משמש כחבר סגל בכיר בפקולטה למדעי החברה.
תאריכי פתיחה
16/05/2023 - ערב

שוחחו עם יועצי הלימודים שלנו

3620*

למידע נוסף על הנחיית קבוצות, מצוינות אישית ופיתוח מנהיגות
מלאו את הטופס ונשמח לחזור אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

יתכנו שינויים בתכנים הלימודיים ובסגל המרצים משיקולים מקצועיים. ט.ל.ח