צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

קורס הנחיית קבוצות

קורס הנחיית קבוצות | ביראד

קבוצות הן חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. בין אם הן קבוצות ספונטאניות של אנשים ובין אם הן קבוצות מאורגנות, אצל כולן מתקיימת דינמיקה קבוצתית ייחודית. תיאוריות רבות נכתבו בתחום החברתי-קבוצתי והן הבסיס לתחום לימודי ומקצועי של הנחיית קבוצות. קורס הנחיית קבוצות הוא כלי מקובל והכרחי עבור מי שעוסק בתפקיד מרכזי בקבוצה מאורגנת ובעל אחריות על ההתרחשות החברתית המתקיימת בה. קורס הנחיית קבוצות מקצועי ומעמיק הוא כזה שייתן למשתתפים בו את כל הכלים הדרושים להכרות מעמיקה עם תחום חברתי זה וליישום התאוריות הלכה למעשה.

בכדי להפוך למנחה עבור קבוצות שונות של אנשים בשלל התחומים בחיים, התכונות החברתיות והאישיות של האדם המיועד לכך צריכות להיות מועצמות, סוחפות והחלטיות. ביראד לימודי תעודה מתקדמים מבית בר אילן, מספק לכל המעוניינים תוכנית לימודית שבה מועבר תוכן איכותי עיוני ומעשי בעניין בנושא הנחיית קבוצות, העצמת ההשפעה על הלומדים וכיצד יש להוביל בצורה חיובית ונכונה.

קורס הנחיית קבוצות אצלנו בביראד כולל מגוון נושאי לימוד מרתקים כגון חיזוק מיומנויות חברתיות, יכולת לבצע בחירות באופן החלטי, כיצד ניתן להשפיע על מערכות אנושיות ועוד נושאים רבים שיעשירו את הידע שלכם ויגרמו לכם לפתח את האמון האישי והאמון בסביבה שלכם.

 

אז למי מתאים הקורס?

קורס הנחיית קבוצות מיועד עבור כל אלו הנמצאים במקום שבו קבוצה חברתית ומקצועית נמצאת תחת אחריותם. הקורס מיועד למנהלים שמעוניינים להרחיב את הידע המקצועי-ניהולי שלהם, לבעלי תפקידים מנהיגותיים במסגרות שונות כמו מוסדות חינוך או עמותות ולמטפלים בתחומים שונים, אקדמאים או בעלי הכשרה דומה אשר מעוניינים להנחות אנשים בקבוצות קטנות וגדולות באופן אפקטיבי. 

מעבר לכך, כל אדם אשר מעוניין להתמודד באופן מתקדם עם הסביבה האישית והחברתית שלו ולרכוש מגוון כלים מהותיים ומשמעותיים שיעזרו לו לתפוס שליטה על חייו.

 

כיצד זה יכול לתרום לנו?

לעתים הכלים בהם אנו משתמשים בעת ההדרכה נדמים לנו ככלים היחידים העומדים לרשותנו. מהלך השיעור הוא פרי הגורל – מה שקרה קרה ולא הייתה ביכולתנו לשלוט על כולו. אמנם עובדה זו נכונה אך נכונה חלקית. במסגרת קורס הנחיית קבוצות באפשרות המשתתפים להקנות לעצמם ארגז כלים מכובד דוגמת עיצוב ותכנון התהליך הקבוצתי, בחירת הכלים המתאימים ביותר בהתאם לאופי הקבוצה, דרכי שליטה בתהליך הקבוצתי דוגמת יצירת השתתפות אפקטיבית, השגת הבנות הדדיות במהלך המפגש ועוד.

אופן הגישה של הלימוד הינה תיאורטית-חווייתית, עם שימת דגש על הפעלת הלומדים בצורה אקטיבית ואיכותית. הגישה תשלב הרצאות תיאורטיות מלוות התנסויות ממחישות. בחלקו הראשון של השיעור, בנוסף להרצאות, הלומדים מציגים נושאים תיאורטיים מרכזיים במנהיגות ובהנחיית קבוצות, תוך קבלת משוב. בחלקו השני של המפגש, הם חווים קבוצה דינמית מתפתחת ומציגים סדנה עם קבלת משוב.

 

מה לומדים בקורס הנחיית קבוצות מקצועי ומעמיק

תוכן הקורס משלב ידע מקצועי עם התנסות חווייתית עמוקה ורחבת טווח. הידע המקצועי המועבר בקורס הוא נרחב ורב תחומי וכולל העמקה בכל המערכות החברתיות של האדם: המערכת האישית, הזוגית והקבוצתית. תכני הקורס עוסקים בתפקיד המנחה ובפיתוח מנהיגות, בלימודי תרבות בהקשר של מנהיגות, בידע פילוסופי, בתיאוריות מתחום הייעוץ הארגוני ובגישות פסיכולוגיות שונות: פסיכולוגיה קלאסית, פסיכולוגיה ארגונית ופסיכולוגיה חיובית.

ההתנסות המעשית המשולבת בקורס הנחיית קבוצות מקצועי ומעמיק היא חלק מהגישה התיאורטית-מעשית שעומדת בבסיסו. התיאוריה מועברת על ידי המרצים בשיתוף עם הסטודנטים, המופקדים כל אחד על חלק תיאורטי אחר בו יעמיקו ואותו יעבירו לכיתה בצורה חווייתית ולאחר מכן יזכו למשוב פעיל מהמרצים והסטודנטים האחרים. כל סטודנט יתנסה במהלך הקורס בשלושה תרגילים תיאורטיים-מעשיים שיוצגו לכיתה. במקביל ללימודים, ישתתף כל סטודנט בסדרת אימון אישי פעיל שתסייע לו ליישם את תכני הקורס בתיאוריה ובמעשה. סיום הקורס מותנה בביצוע של פרקטיקום מונחה באחד משלושת התחומים הבאים: כתיבת מאמר תיאורטי, העברת סדנה בקבוצה חיצונית או קבלת חוויה אימונית אישית-מקצועית. בסוף הקורס יערך מבחן חובה.

 

קורס הנחיית קבוצות במוסד לימודי מוכר ומוכח

קורס הנחיית קבוצות הוא כמעט הכרח עבור כל אלו העוסקים בהנחיה ובליווי של קבוצות – וכאלה יש בשפע. חשוב להקפיד להשתתף בקורס הנחיית קבוצות מקצועי ומעמיק שישלב תיאוריה עם מעשה ויקיף את עולם הקבוצות, החל מהפרט ועד לדינאמיקה בין הפרטים. אנו מזמינים אתכם להשתתף בקורס הנחיית קבוצות אצלנו בביראד לימודי תעודה מתקדמים, מבית בר אילן.