צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

יש לך היכרות טובה עם שוק ההון? בוא להיות אנליסט פיננסי!

אנליסט פיננסייש לך רקע בשוק ההון? מטיב להתנהל בתוך צונמי של מידע, לזהות דפוסים בביג-דאטה ולגזור ממנו תובנות ומסקנות? מחפש את הדרך למקצוע העתיד? זה הזמן ללמוד בביראד לימודי תעודה מתקדמים איך להפוך לאנליסט פיננסי! בין אם מדובר בחברה הנסחרת בבורסה ובין אם בארגון שמתמקד בהשקעות, שהרי כל עסק המכבד את עצמו יודע שלא רצוי לבצע מהלכים פיננסיים מבלי לקבל תחילה את ברכתו של האנליסט.

תפקידו של אנליסט פיננסי הוא לאסוף נתונים על מצב החברה ומצב השוק, תוך כדי התייחסות לכול הפרמטרים הרלוונטיים ולחקור ולנתח את המידע שברשותו לשם הגעה להחלטות הפיננסיות הנכונות ביותר לטובת החברה. במסגרת עיסוקו אחראי האנליסט הפיננסי, בין היתר, לתכנון מודלים פיננסיים שמסייעים לו בקבלת החלטות.

התכנית להכשרת אנליסטים פיננסיים

תפקידו של אנליסט פיננסי כולל גם ביצוע תחזיות בעזרת מדדים, גרפים ודו"חות שונים, וכן מחקרי שוק, כריית נתונים זמינים ונתונים מהעבר לצורך זיהוי מגמות. האנליסט נדרש לבחון סיכונים פוטנציאליים לחברה ולהשקעותיה, זאת במטרה למזער את רמת הסיכון עד למינימום האפשרי. בביראד לימודי תעודה מתקדמים מציעים תכנית להכשרת אנליסט פיננסי שמטרתה להקנות למשתתפים כלי עבודה יישומיים ופרקטיים היישר מהעולמות הפיננסים, הכלכליים, העסקיים והחשבונאיים.

למשל, כלים ניתוח והערכת שווי של עסקים וחברות ובדיקת יכולותיהם לפרוע התחייבויות (דירוג אשראי), תוך התייחסות להשפעותיהם של גורמים חיצוניים ופנים ארגוניים, דוגמת התלות בגורמים פוליטיים וכלכליים, מבנה הענף, כמות המתחרים, היקף הביקוש למוצרים והתלות בהנהלת החברה ובעליה. כל אלו מסייעים לאנליסט הפיננסי בקבלת תמונה מקיפה וגיבוש החלטות בנוגע למידת כדאיות ההשקעה, המכירה או הרכישה של העסק הספציפי.

קהל היעד ותנאי הקבלה לתכנית

התכנית להכשרת אנליסט פיננסי היא בהיקף 120 שעות לימוד אקדמיות, 20 שעות מתוכן מוקדשות לפרקטיקום/פרויקט גמר. הלימודים מתקיימים במתכונת של 25 מפגשים פרונטליים אחת לשבוע, ובסיומה נדרשת הגשה של הערכת שווי חברה בהתאם לשלבים שנלמדו בקורס. כתיבת פרויקט הגמר נעשית בליווי של מנהל התכנית.

הקורס להכשרת אנליסט פיננסי מיועד לכול מי שיש להם רקע חשבונאי וכלכלי, דוגמת מנהלי חברות, עורכי דין העוסקים בדיני חברות והמשפט המסחרי, סמנכ"לי כספים, כלכלנים ו/או יועצי השקעות בבנקים, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שברשותם וכן לאלו הרוצים לנהל את ההשקעות שלהם באופן עצמאי.

הקבלה אל הקורס מותנית בתואר בכלכלה ו/או חשבונאות, או לחלופין בידע מוכח בתחומי חשבונאות, כלכלה או מימון בעקבות השתתפות בקורסים להנפקת רישיון מטעם הרשות לניירות ערך, כמו גם למועמדים בעלי ניסיון מוכח של 10 שנים או יותר בתחום הפיננסי ו/או העסקי.

 נושאי הלימוד בקורס

נושאי הלימוד בקורס להכשרת אנליסט פיננסי עוסקים, בין היתר, במאפיינים הכלכליים של העסק וניתוח הסביבה העסקית, הכרת הדוחות הכספיים באספקט הכלכלי, הערכות שווי עסקים וחברות פרטיות וציבוריות בגישות שונות (לרבות ניתוחי הערכות שווי על ידי אנליסטים אורחים), דו"ח תזרים המזומנים ככלי לניבוי קשיים פיננסיים, השקעות ערך בהתאם לשיטת וורן באפט, דירוג סיכוני אשראי, ניתוח והערכת חברות נדל"ן, הקניית מושגים בסיסיים בחשבונאות ניהולית (תמחיר) וכן הלאה.