צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

קורס גישור להקניית מיומנויות לניהול מו"מ ויישוב סכסוכים

קורס גישור סעיף 79ג לחוק בתי המשפט משנת התשמ"ד 1984 מסדיר את הגישור כהליך ליישוב סכסוכים בין בעלי הדין. תפקידו של המגשר בהליך זה הוא לסייע בידי בעלי הדין ליישב את הסכסוך ולהגיע ביניהם להסכמה בדרך של הידברות וניהול משא ומתן. בשנים האחרונות הולכת ומתרחבת התפיסה, שלצד ההכרעה השיפוטית צריכות להיות דרכים נוספות לפתרון סכסוכים. 

כיום רווחת הגישה שעל בית המשפט לבחון כול סכסוך לגופו של עניין, ולהציע לבעלי הדין לפנות לגישור על פי נסיבות המקרה, מתוך שאיפה ליישוב סכסוכים לפני שהצדדים פונים לערכאות השיפוטיות. ביראד לימודי תעודה מתקדמים מציעים מגוון תכניות ללימודי גישור, בהם קורס גישור בסיסי להקניית כלים ומיומנויות לניהול מו"מ, ניהול הליך הגישור ופתרון קונפליקטים וסכסוכים, קורס גישור משפחתי לסיוע לבני זוג השרויים בהליך גירושין, וקורס גישור ארגוני לפתרון משברים בתוך הארגון.

 

קורס גישור בסיסי לפתרון סכסוכים בקהילה

אנשי הצוות של ביראד לימודי תעודה מתקדמים, רואים בתחום הגישור כעיסוק מקצועי שיש בו גם שליחות חברתית, לפיכך משולבים בקורסים גם החוויה המקצועית והאישית, זאת במטרה לחזק בקרב המשתתפים את תפיסת תפקיד. קורס גישור בסיסי מאפשר למשתתפים מפגש עם עצמם, בחירותיהם ורצונותיהם, תוך שהם חווים את הליך הגישור כמנהיגים וכמובילי דרך ומגבשים את זהותם המקצועית בעת רכישת טכניקות ומיומנויות גישור בסיסיות המסייעות להם להפוך למגשרים מקצועיים. 

בהקשר זה, חשוב להבהיר שתכנית הלימודים בנויה בהתאם להנחיות ועדת גדות ומוכרת מטעם משרד המשפטים. כמו כן, קורס זה הנו קורס בסיסי בלבד המחויב על פי מתווה ועדת גדות. כדי להיכלל ברשימת המגשרים של בתי המשפט, נדרשת, בין היתר, גם עמידה בתנאי הכשירות המפורטים בתקנות בתי המשפט (רשימת המגשרים), השתתפות בהתנסות מודרכת בגישור, פרקטיקום מעשי, עמידה בהערכה מקצועית מטעם יחידת הגישור ובראיון אישי.

 

קורס גישור בסיסי: נושאי הלימוד העיקריים בתכנית

קורס גישור בסיסי מיועד לעורכי דין, משפטנים, אנשי חינוך ואקדמיה, מנהלי משאבי אנוש, אנשי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים במגזר הציבורי והעסקי, כמו גם לעוסקים במקצועות החופשיים, לעוסקים במקצועות הטיפוליים ולכל המעוניינים להשתלב בתחום כמגשרים. הקבלה אל הקורס מותנית בתואר אקדמאי ואו כישורים אישיים הנדרשים למילוי התפקיד, זאת בכפוף לאישור מנהל הקורס. התכנית היא בהיקף 60 שעות לימוד אקדמיות ומועברת במתכונת של הרצאות, דיונים קבוצתיים, סימולציות, התנסות אישית, משחקי תפקידים וצפייה בסרטים. 

נושאי הלימוד העיקריים בקורס מתמקדים במשמעות הגישור בחיי היומיום, אחריות המגשר ותפקידיו לצד עורכי דין, מיומנויות הגישור (הקשבה אקטיבית, חיפוש אחר אינטרסים, הצגת שאלות, העלאת אופציות ואלטרנטיבות, איתור פתרונות וכתיבת הסכמי גישור), התמודדות מול קונפליקטים, גיבוש סגנונות אישיים לניהול סכסוכים, סוגיות בגישור, היבטים משפטיים וכן הלאה. לבוגרים שעמדו בכול דרישות התכנית תוענק תעודה מטעם ביראד.

 

קורס גישור משפחתי

קורס גישור משפחתי מותנה במעבר קורס גישור בסיסי, ומהווה למעשה לימודי המשך לעורכי דין, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ויועצים חינוכיים המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים שברשותם בטכניקות בתחום הגישור משפחתי. הליך הגישור בגירושין מסייע לבני הזוג להתמודד עם ההחלטה המאתגרת לסיים את הקשר הזוגי בדרך של הידברות וכבוד הדדי. הליך הגישור מאפשר התדיינות בסוגיות הנוגעות לקשר ההורי, לענייני כספיים ורכוש וסוגיות נוספות, עד לקבלת החלטות המוסכמות על הצדדים. 

יתרונו של הליך הגישור הוא ביכולת שלו לבנות הסכמות בהתאמה פרטנית לצרכיה המיוחדים של כול משפחה. נושאי הלימוד העיקריים בתכנית עוסקים במאפייני הגישור המשפחתי, מאפיינים רגשיים בהליך הפרידה, תפקידו של המגשר בהליך זה, כמו גם ענייניים העוסקים הסדרי שהייה של הילדים, מזונות, חלוקת רכוש, אלימות במשפחה ועוד. הקורס הוא בהיקף 40 שעות לימוד אקדמיות. לבוגרים שעמדו בכל דרישות הקורס מוענקת תעודה מטעם ביראד לימודי תעודה מתקדמים.