צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

"להיות דומינו" – אפקט ההשפעה

מאת: זיו עינת

בחיים שלנו יש לנו אפשרות ללמוד מאנשים מצליחים. הפעם אני רוצה להביא את הדוגמה של "להיות דומינו". להיות דומינו משמעתו להיות האדם הראשון שאומר משהו ומשפיע באמירה שלו על אנשים, אדם שעושה משהו ומשפיע בעשייה שלו על האחרים.
דמיינו שורה של אבני דומינו, עומדות זקופות במרחק קטן האחד מהשניה, ניצבות בסדר ואז, אבן הדומינו הראשונה נופלת. כשהיא נופלת היא נוגעת בקוביית הדומינו שלידה ומפילה אותה וזו  ומפילה אחריה את הבאה בתור וכך הלאה, שובל ארוך של קוביות דומינו נופלות אחת אחרי השנייה. האבן דומינו הראשונה היא זו האחראית על אפקט הדומינו!

אם תחשבו על זה – מציעה Luvvie Ajayi לענות על 3 שאלות לפני שמעלים רעיון שכזה שיכול להיות ה"דומינו" המשפיע:

חץהאם אתה מתכוון לזה?

חץהאם אתה יכול להסביר את זה?

חץהאם אתה מגיע ממקום של אהבה?

וכששלושת התנאים הללו נענים עם התשובה כן – אתם יכולים לומר את הדבר הזה שחשוב לכם, הדבר הזה שנחשב בעינכם לאמת.

להיות NLPיסטית משמעותו ללמוד מאנשים מצליחים. הפעם החלטתי ללמוד מ Luvvie Ajayi שכתבה את הספר I'm judging you.

ללמוד מהן האמונות המעצימות שלה שמאפשרות לה "להיות דומינו", מהם הרעיונות שמנהלים אותה ומאפשרים לה לחיות על הקצה ולהרגיש שהיא כבר מסוגלת לעשות את מה שלפני רגע פחדה ממנו.

ואתם בעוד אתם קוראים שורות אלה, בוודאי תוכלו לדמיין לעצמכם את הישיבה על הקצה, על קצה המטוס, עם הפחד הגדול של לפני שקופצים מהמטוס… ואיך רגע אחרי, לאחר הקפיצה תוכלו לדמיין את עצמכם כבר מחייכים כי "זה שלכם" כי אתם כבר מרגישים שעברתם את המחסום של הנוחות בעזרת המעבר אל ה"חוסר נוחות".

כי מי אמר שחייבים תמיד להיות באזור הנוחות?

יש אנשים שרוצים לבצע שינוי בחייהם, ולפעמים השינוי הרצוי בחיים ייעשה עם המחשבה שכבר הוא נעשה בדיוק כפי ש Luvvie Ajayi  מפליאה לתאר. מדי יום אני נתקלת באנשים שמצליחים שוב ושוב לקפוץ… לעשות… להיות… להשפיע… לחולל את חייהם.

בדיוק השבוע גלית, הגיעה אלי כדי שנמשיך לעבוד על הזוגיות אותה היא מחפשת… כחלק מתהליכי השינוי שגלית עוברת היא גילתה תוך כדי תהליך שכדאי לה להיות תקשורתית יותר, להסביר את עצמה לבן זוגה. אחת השאלות שנשאלה על ידי גלית היתה מה לספר ומתי? האם נכון לחשוף הכל כבר בדייט הראשון או שאפשר לשחרר את המידע לאט לאט. התשובה כמובן היא של גלית, היא גילתה שלהיות באזור של חוסר נוחות יכול להיות מאוד נוח לפעמים אם רק יש תחושה עמוקה של גאווה עצמית, אותה תחושה, אותה הוויה שהיתה חסרה לה. יומיים לאחר שביצענו את תהליך השינוי, התהליך שהחזיר לה את הגאווה העצמית, התקשרה אלי גלית וספרה שבאופן מפתיע נתנה צ'אנס לבחור, ובאופן מפתיע הצליחה לספר כבר באחת מהפגישות הראשונות משהו שבדרך כלל היה קשה לה לחשוף, וכל זה נבע מתחושה שהיא בעצם גאה במי שהיא. גלית היתה דומינו, היא הניעה את תהליך ההכרות הזוגי באופן מדהים.

גלית ישבה על הקצה של המטוס ו- קפצה… קפצה אל הסיטואציה שאולי הפחידה אותה ביותר- החשיפה העצמית…אך לא עוד. היא גילתה לאחר השינוי שעברה שהפעולה החדשה אפשרית, והתקשורת החדשה נרקמת בקלות. גם אתם יכולים לצאת מאזור הנוחות שלכם, לזהות אותו ולעבור דרכו, לקפוץ אל הדבר שהכי מפחיד. אם אתם רוצים להיות דומינו, תוכלו כמובן לזהות את מה מעוצר אתכם ולהגיע לשנות את זה בעזרת NLP.

בהצלחה.

הכותב מרצה בתוכניות הבאות
לימודי NLP בסיסי Practitioner
למדו להתמודד עם דילמות בהצלחה ולהתגבר על חסמים אישיים באמצעות הטמעה של מיומנויות, התנסות וחוויה, ואף להשפיע על הסובבים אתכם.
להמשך
מנחה NLP Master Practitioner
בוגרי מסלולי NLP המוכנים ומעוניינים לעלות לרמה הבאה, להתמקצע בקליניקה, ללמוד לעמוד מול קבוצה ולחיות בהווית MASTER - זו התוכנית עבורכם.
להמשך