צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

יש לכם בארגון CFO?

מאת: קורן יוסי

לא מעט ארגונים, הנהלות ומנהלים עסוקים בהווה. הצורך לעמוד בציפיות האנליסטים, להשיג עוד לקוח, לסגור עוד עסקה לשמור על הלקוחות שלא יעברו למתחרים ועוד. מי שאחראי לשקלל את הנתונים הכספיים, להציג תמונת מצב לארגון הוא ה – CFO ,CHIEF FINANCIAL OFFICER. סמנכ"ל כספים. אח התפקידים הקריטיים בארגון. לרוב מספר 2 למנכ"ל.

אבל האם יש לכם עוד CFO לא, לא מנהל כספים נוסף אלא CHIEF FUTURE OFFICER.

מצופה שהנהלה תעבוד בשלוש רמות התבוננות.

הראשונה – זכוכית מגדלת. הסתכלות על הווה, על שנת הכספים הקרובה.

השנייה – המשקפת. הסתכלות לטווח ביניים. שנה או התארגנות של שנתיים קדימה

השלישית – הטלסקופ. הסתכלות לעתיד הרחוק. 5-10 שנים קדימה. זה התפקיד של ה – CHIEF FUTURE OFFICER

בארגונים טכנולוגיים זו דרישה מנדטורית. הם חיים את העתיד כל הזמן. גם אם אין שם אדם שזה תפקידו הארגוני הארגון חי ונושם עתיד. השאלה היא מה קורה בארגונים שאינם היי טק. ארגונים פרופסיונאליים כמו רואי חשבון, עורכי דין, ארגוני תעשייה ועוד. לחלקם יש וחלקם צריכים למנות פונקציה כזו.

מה תפקיד ה – CHIEF FUTURE OFFICER ?

התשובה מאוד ברורה. לאפשר לארגון להיות רלוונטי למה שיגיע בוודאות. לעתיד.

התפקיד דורש זיהוי מגמות, כיוונים ושינויים בתחומים גיאו פוליטיים, טכנולוגיים, שוק העבודה העתידי ועוד. כל זאת כדי להניע את הארגון לחשיבה וגיבוש דרכי פעולה שיאפשרו לארגון להיערך לעתיד לבוא. מומלץ שיהיה חבר הנהלה. לא מדובר במנהל הטכנולוגיה של הארגון שתפקידו לטפל בקיים כזה שחושב שנה שנתיים קדימה, גם לא במנהל האסטרטגיה שאמור לתת מענה לשנתיים שלוש הקרובות (המשקפת). אלא בגורם ארגוני בכיר (הטלסקופ) הנדרש לסרוק באופן תמידי את הסביבה ולהבין כיצד למידת מכונה, אינטליגנציה מלאכותית, ביג דאטה ועוד (הערה: לא פעם הארגון רואה בהן גלקסיות רחוקות ולא תמיד רלוונטיות). לאחר הסריקה והזיהוי תפקידו לבצע אינטגרציה של החומרים ולהעריך כיצד הכיוונים שזיהה ישפיעו על תחומי הפעילות הארגוניים ואלו שינויים הארגון נדרש לעשות כדי להתאים עצמו למציאות המשתנה. לאחר שזיהה מגמות וכיוונים, הסכנות וההזדמנויות עליו לפעול שההנהלה והמנהלים יובילו שיח, יגבשו תוכניות אופרטיביות בנושא. באופן תדיר ולא אחת ל…

התפקיד הזה חיוני במיוחד בארגונים בעלי תרבות שמרנית.

אין לכם CHIEF FUTURE OFFICER, אל תחכו. מנו, עוד היום, אחד כזה.

הכותב מרצה בתוכניות הבאות
ייעוץ ארגוני
רכשו מיומנויות ייעוץ המתאימות למציאות המשתנה של ימינו אלה, אשר יסייעו לכם להוביל שינויים בארגונים ולגבש לעצמכם זהות מקצועית אשר תוביל אתכם להצלחה.
להמשך
לימודי ניהול
מנהלים חדשים, הגדילו את סיכויי ההצלחה בתפקיד הניהולי הראשון שלכם, תוך שימת דגש על אתגרי הניהול השונים שאיתם מתמודדים המנהלים בשנה האחרונה.
להמשך