צרו קשר
אנחנו תמיד כאן לענות על כל שאלה!
צריכים עזרה? כיתבו לנו

השאירו פנייתכם

ונציגינו ישובו אליכם

הסכמה לקבלת מידע מביראד לימודי תעודה מתקדמים

* שדה חובה

הפכו את השלילי לחיובי בעזרת NLP

מאת: זיו עינת

חשבתי לכתוב היום על התחלות חדשות כי ממש החודש התחילה השנה החדשה, ומצד שני בדיוק החודש ערכתי שני מפגשי סיום קורס… וסיום קורס תמיד עושה לי קרחצ' בלב.
הרבה פעמים שואלים אותי אז איך את מצליחה לראות את החיובי באופן אוטומטי? איך את עושה את זה?
חשבתי לגלות לכם איך אני עושה את זה בדיוק בדוגמה הזו של התפר בין סיום לבין התחלה.

האסטרטגיה שלי מורכבת ממספר "טריקים" והרי הם לפניכם:

חץנהלו את הרגש השלילי והפכו אותו לחיובי

באם הנכם מגלים משהו שמעורר בכם תחושת אי נוחות, כל רגש שלילי, עליכם לבדוק מהו הרגש החיובי אותו תרצו להרגיש. לפעמים אנשים ממש נתקעים במקום הזה, כי עד לרגע הנוכחי כל מה שהם יודעים זה שה"מצב" מכעיס, מתסכל, מכאיב להם. רגש חיובי יכול להיות כל רגש חיובי העולה בדעתכם: שמחה, אהבה, רוגע, תקווה, קלילות וכו'

לאחר שזיהיתם את הרגש החיובי המבוקש תשאלו את עצמכם מה הייתם עושים אילו הייתם מרגישים אותו עכשיו. השאלה הזו מעוררת את הצד היצירתי בתת מודע שלכם ומאפשרת לכם לנדוד במחשבתכם ולדמיין את עצמכם כבר מרגישים את הרגש החיובי, בהצצה מהירה אל המקום הזה אתם יכולים לגלות מהי הפעולה שאתם עושים שם, בדמיון.

ואז – אז מגיע החלק הקשה מכל, זה שגם אלו שכבר הצליחו להבין מה כן היו רוצים להרגיש, וגם יכולים לתאר לעצמם מה היו עושים אילו היו מרגישים זאת לעיתים נתקעים, אבל תחשבו על זה, אם יש לכם מצב רוח של קרחצ' ומישהו אומר לכם יאלה בוא נלך לסרט תרגיש טוב יותר… או זה יעשה לך טוב, ואתם מסכימים, היציאה מהבית והצפייה בסרט גורמים לכם להרגיש טוב יותר, כך שכל מה שאני מציעה הוא לאחר שזיהיתם מה הפעולה שהיתם עושים אילו הייתם מרגישים טוב, פשוט לעשות אותה.

חשוב לזכור שהפעולה הזו כשאתם בוחרים אותה תהיה ראלית, כי אם כל מה שאתם יכולים לדמיין את עצמכם עושים זה נוסעים לחו"ל, הסכנה היא שלא תוכלו להרגיש טוב לעיתים תכופות כי רוב האנשים לא נוסעים לחו"ל כל הזמן… אז תעשו טובה לעצמכם ותבחרו פעולה יומיומים פשוטה שאתם יכולים לבצע אותה כאן ועכשיו!

אמנם כתבתי באריכות אבל כשאתם נכנסים לזה ומלמדים את עצמכם לעשות את זה אתם גם יכולים להצליח לנהל את עצמכם רגשית באופן קל ומהיר.

חץהשלימו את המשפט – "איזה יופי ש…" 

כך למשל תוכלו לראות את היופי שבסיום קורס, זוכרים שכתבתי שזה עושה לי תחושה של קרחצ'? אז הנה למשל אני יכולה להשלים את המשפט – "איזה יופי שהקורס הסתיים יש עכשיו עוד 20 אנשים שיכולים לעשות תהליכים מדהימים של NLP…" או – "איזה יופי שהקורס הסתיים עכשיו התלמידים יוכלו להשתלם בסדנה החדשה שבניתי עבורם, או יוכלו ללמוד קורס נוסף …" 
וכך בעצם בעזרת השלמת המשפט – "איזה יופי ש…" אני רואה את החיובי שבסיטואציה. לעיתים מגיעים אלי אנשים שרוצים לשנות את הגישה שלהם לחיים וממש קשה להם להשלים את המשפט "איזה יופי ש…" ואז אני מבקשת מהם לתרגל אותו. גם אתם מוזמנים לתרגל אותו. 

תרגול השלמת המשפט: "איזה יופי ש…"

  1. שבו בחדר כלשהו בבית והתבוננו בו.
  2. שימו לב לפרט כלשהו בחדר ואימרו – "איזה יופי ש…" בהקשר לפרט הזה.

חשוב לציין עובדה חיובית.
לדוגמה: "איזה יופי שיש לי 4 תעודות ממוסגרות במסגרת תואמת". וזה במקום אויש התעודות תלויות עקום קצת.
דוגמה נוספת: "איזה יופי שהטלויזיה שלי פועלת", במקום אויש איזה מעצבנים הצבעים של הטלויזיה שלי.
יכול להיות שבזמן שאתם עושים את התרגיל הזה ההרגל שלכם לראות את "מה לא", ינהל אתכם ויקפיץ את דעתכם השלילית על הדברים. תתאמצו להחליף, תתאמצו להמציא, תתאמצו לומר מה כן.
ככל שתתרגלו את זה יותר כך יהיה לכם קל יותר לעשות את זה בדיוק כמו כל פעולה אחרת שאתם מתאמנים עליה… אני ממליצה לפנות בכל יום 10-15 דק' כדי להתאמן בזה ולסמוך על התת מודע שלכם שיש באפשרותו ללמוד!

ועכשיו כשהפוסט שלי ממש עומד להסתיים, במקום לומר לעצמכם – "מה זהו זה כל הטריקים?" אמרו לעצמכם "איזה יופי של טריקים" "איזה יופי של רעיונות לתרגול" איזה יופי שאני יכול לתרגל את הדברים הללו בבית… ככה, ביומיום…"

ואם אחזור לרווח שבין התחלה לסיום, תמיד אפשר לגלות מה כן טוב בסיטואציית הסיום הזו של השנה, ולשלב אותה עם תכניות של השנה החדשה. כמו שאומר המשפט הידוע – סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר…

הכותב מרצה בתוכניות הבאות
לימודי NLP בסיסי Practitioner
למדו להתמודד עם דילמות בהצלחה ולהתגבר על חסמים אישיים באמצעות הטמעה של מיומנויות, התנסות וחוויה, ואף להשפיע על הסובבים אתכם.
להמשך
מנחה NLP Master Practitioner
בוגרי מסלולי NLP המוכנים ומעוניינים לעלות לרמה הבאה, להתמקצע בקליניקה, ללמוד לעמוד מול קבוצה ולחיות בהווית MASTER - זו התוכנית עבורכם.
להמשך